Dokumentumok

Érvényes dokumentumok

Házirend + Szülői kérelem tanulói távolmaradáshoz

Szervezeti- és működési szabályzat

Pedagógiai program

Közzétételi lista 2018.

A 2018/19-es tanév munkaterve

Szeptember

Dátum

Esemény

3. hétfő 8:00

Első tanítási nap, tanévnyitó

 

Rendészeti versenyek: Pécsett és Pákozdon

14. péntek

 28. péntek

Pályaválasztási fórum

Szülő-tanár-diák találkozó

18. kedd 16:30

Egyesület éves közgyűlése

18. kedd 17:00

Szülői értekezlet

21. péntek

OKTV iskolai jelentkezés

22-23. szombat-vasárnap

Kenutúra

24. hétfő

Tanulóink kiutazása a német testvérvárosba, Neckartenzlingenbe

28. péntek

Népmese napja

28. péntek

Pákozd

28. péntek 14 óra

Kalandtúra – természettudományos vetélkedő ált. iskolásoknak

25. kedd

Atlétikai ügyességi verseny, Pécs

 

Október

5. péntek

Az aradi vértanúk emléknapja

 

Idegen nyelvi levelezős verseny az általános iskolásoknak német-angol

13. szombat

munkanap

DÖK-túra

 

19. péntek  

 

Iskolai ünnepély

22. hétfő

szabadnap

23. kedd

Nemzeti ünnep

 

Iskolai helyesírási verseny 1. forduló

26. péntek

Szecskaavató

26. péntek

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap[1]

Őszi szünet

Tanulóink utazása a francia testvérvárosba, Eragny-ba

 

Coca Cola Kupa fiú-lány foci

 

November

5. hétfő

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

 

Járőrverseny Vágottpuszta

5-7. hétfő – szerda

Nyílt napok:                        8:00-tól tájékoztató                9:00-tól óralátogatás             10:00-tól óralátogatás 

Szeretettel várjuk az érdeklődő tanulókat a következő beosztás szerint:                                     

5-én: Szilvási, Felsőszilvási és a Kenderföldi Általános Iskola     
6-án: Kodály Z., Hosszúhetényi, Szászvári, Sásdi és Magyarszéki Általános Iskola                                 
7-én: Gagarin, Budai – Városkapu és a Vasasi Általános Iskola                       

10. szombat munkanap

Pályaválasztás nap

14. szerda

Üzemlátogatás Győr Audi (13:30 22fő, 13:50 23fő)

27. kedd

Értekezlet, fogadónap

 

Iskolai helyesírási verseny 2. forduló

 

Kézilabda diákolimpia

 

December

1. szombat munkanap

Sportnap

6. csütörtök

DÖK – Mikulás

 

 

Iskolai verseny 3. forduló

 

Kosárlabda diákolimpia

 

Asztalitenisz diákolimpia

15. szombat

Idegen nyelvi matiné

21. péntek 10:00

Karácsonyi műsor
(Téli szünet előtti utolsó tanítási nap)[2]

 

Január

3. csütörtök

A téli szünet utáni első tanítási nap

8. kedd 14:30

Diákfórum

7 - 11.   

A magántanulók osztályozó vizsgái

3 – 18.

Belső vizsgák – próbaérettségik lebonyolítása

11. péntek

14.30

Bolyai Matematika Csapatverseny

 

 

Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulója

22. kedd

Osztályozókonferencia

25. péntek

Az első félév utolsó tanítási napja

 

Implom József Helyesírási Verseny megyei fordulója

 

Kis Fejér Lipót matematikaverseny

 

Február

  1. péntek

A félévi értesítők kiosztásának határideje

Félévi értekezlet - Szalagavató

5. kedd 17:00

Szülői értekezlet

 

Bod Péter Könyvtárhasználati iskolai és megyei fordulója

 

Országos Bod Péter könyvtárhasználati verseny

 

Diákolimpia – úszás B kat.

 

Területi kézilabda döntő

8. péntek

Érettségire jelentkezés határideje

15. péntek

Farsang

15. péntek

Érettségi jelentkezések lezárása

25. hétfő

A kommunizmus áldozatainak emléknapja

 

Március

 

A Paksi Atomerőmű látogatása a végzős évfolyamnak

10-16. vasárnap-szombat

Határtalanul Baróti Szabó Dávid Középiskola komlói látogatása

13. szerda

NLN – Tantárgyi versenyek, sportversenyek

14. csütörtök

NLN – Március 15-i műsor, ünnepélyes eredményhirdetés, dalosverseny

15. péntek

Március 15. – Nemzeti ünnep

 

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

 

Országos Bod Péter könyvtárhasználati verseny

 

Kazinczyról elnevezett szépkiejtési megyei verseny

 

Implom József Helyesírási verseny országos fordulója

 

Mezei futóverseny

 

Április

Április 2. 3. hete

Osztályozóvizsgák vizsgaidőszaka /előrehozott érettségik miatt/

8-12. hétfő – péntek

Digitális témahét

2.kedd 14.00

17 óra

Értekezlet

Fogadónap

11. csütörtök

A magyar költészet napja – megemlékezés  

17. szerda

Szünet előtti utolsó tanítási nap

18-23.

Tavasz szünet[3]

23. kedd

Komlói tanulók utazása Erdélybe

24. szerda

Tanítás nélküli munkanap

24-29. szerda-hétfő

Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

17. szerda

Emlékezés a holokauszt áldozataira (ápr. 19.)

17. szerda

A Föld Napja (ápr.21.) – megemlékezés

 

Katasztrófa védelmi verseny

 

A francia testvérváros (Eragny) diákjainak fogadása

 

Tanulók fizikai állapotának felmérése

 

Kazinczy verseny országos fordulója

 

Édesanyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei fordulója

 

Járőrverseny

30. kedd

Osztályozókonferencia - végzősök

 

Május

2. csütörtök

Zöldnap

4. szombat 10:00

Ballagás

6. hétfő

Magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsga

7. kedd

Matematika írásbeli érettségi vizsga

8. szerda

Történelem írásbeli érettségi vizsga

29. szerda

Országos kompetenciamérés

 

Belső vizsgák

 

Járőrverseny

 

Június

4. kedd

Nemzeti összetartozás napja

Határtalanul 2017/2018 projektnap

7. péntek

Pedagógusnap

14. péntek

Osztályozókonferencia

17. hétfő

Szóbeli érettségi vizsgák kezdete

 

 

 

 

A 2018/19-as tanévben 7 tanítás nélküli munkanapról rendelkezhet a gimnázium.

 

[1] 6. § (1) Az őszi szünet 2018. október 29-től 2018. november 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).

 

[2] 6. § (2) A téli szünet 2018. december 27-től 2018. január 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3. (csütörtök).

 

[3] (3) A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24. (szerda).