Rólunk a Komlói Újságban


Akikre büszkék vagyunk
 
A 2013. évi Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjén 
(2013. október 18-20., Sátoraljaújhely) 
Váczi Péter 12.B osztályos tanulónk 
(felkészítő tanára: Ignáczné Somogyvári Szilvia)
 a gimnáziumi kategória II. csoportjában vett részt, összesen 223 pontot szerzett
.
Az írásbeli eredménye 70 pontos, a szóbeli eredménye pedig 153 pontos lett. 

Ezzel az eredménnyel Váczi Péter 
- pontszámai alapján, a gimnáziumi kategóriában - az előkelő
4. helyezést érte el. 

A versenyen az országból és a határon túlról összesen 130 tanuló vett rész,
a gimnáziumi kategóriában 80 fő indulhatott.

2013. március 4-én a pécsi Apáczai Csere János Nevelési Központ Könyvtárában zajlott le a
Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny
megyei fordulója.

Kiss Ramóna, a Nagy László Gimnázium 11. C osztályos tanulója 1. helyezést ért el a saját korcsoportjában.
Veres Szabina (9. A) a 9-10. évfolyamosok között az előkelő 4., míg
Mahler Balázs
(9. B) az 5. helyet szerezte meg.
A 7-8. osztályosok kategóriájában Hegedűs Blanka Ilona, a Szilvási Általános Iskola 7. A osztályos tanulója a képzeletbeli dobogó 3. fokára állhatott.

Felkészítő tanáruk: Vass Marianna


A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny
iskolai fordulójának eredménye

 9-13. osztályos korcsoport 

HELYEZÉS NÉV OSZTÁLY
1. Bencsik Gábor 11.C
2. Dóró Benjamin 12.B
3. Fődi Violetta 9.B

 A verseny 2013. február 21-én zajlott le.


Az Implom József Megyei Helyesírási Versenyen
Váczi Péter 11.B osztályos tanuló
4. helyezést ért el.


KOMLÓ KÖZÉPISKOLÁK KÖZÖTTI
HELYESÍRÁSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE
(2013. január 28.)

HELYEZÉS NÉV INTÉZMÉNYEGYSÉG
1. Kunos Enikő szakközépiskola,  9.B
2. Izsó Nikolett gimnázium, 12.B
3. Ignácz Ágoston gimnázium, 13.B
4. Sámson Krisztián gimnázium, 12. B
5. Pavelka Csilla szakközépiskola, 12.B
6. Horváth Brigitta szakközépiskola,  11.

AZ
ISKOLAI HELYESÍRÁSI VERSENY
VÉGEREDMÉNYE 
9-13. évfolyam

1. Ignácz Ágoston 13.B 94 pont
2. Sándor Katalin Anna 12.A 88 pont
3. Izsó Nikolett 12.B 84 pont
Sámson Krisztián 12.B 84 pont
4. Veres Szabina   9.A 81 pont
5. Kiss Ramóna 11.C 79 pont
6-8. Csehely Jennifer 11.B 78 pont
Horváth Patrik 12.B 78 pont
Király Kíra 13.B 78 pont
9-11. Fehér Ágnes Panka 11.B 70 pont
Holler Soma 11.B 70 pont
Kovács Gitta 10.C 70 pont
12. Sraj István 11.B 69 pont
13. Gyüker Antónia 10.B 66 pont
14. Sebők Réka 13.B 65 pont
15-16. Imre Eszter 13.B 63 pont
Lengyel Odett 12.B 63 pont
17. Fődi Violett   9.B 60 pont
18. Láng Attila 13.B 57 pont
19-20. Gungl Krisztina   9.B 51 pont
Szabó Christopher 12.B 51 pont
21. Czene Boglárka   9.B 48 pont

 Megjegyzés: az első három helyezett tanuló vehet részt a három középiskola közötti helyesírási versenyen.


A Keszthelyi Helikon Ünnepségen
KÖNNYŰZENE-ÉNEK kategóriában
ARANY fokozatot
ért el Chris & Ben
(Sámson Krisztián és Dóró Benjamin; 11. B)


A 9.a osztály csapata elnyerte
a Baranya Megyei Rendőr- Főkapitányság által alapított
Szent György Vándorkupát
a járőrversenyen.

A csapat tagjai:
Orsós István,Varga Cecília, Gallai József,
Mityók Márk, Balogh Sándor


Az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny megyei fordulóján
 Vári Hanga 11.A osztályos tanuló  2. helyezést ért el.
Ezzel a szép teljesítményével bejutott az országos döntőbe.

Váczi Péter 10.B osztályos tanuló  3. helyezett lett.
Mindkét tanuló felkészítő tanára: Ignáczné Somogyvári Szilvia


Nagy László Pályázat eredményei (2012)

Általános iskolás pályázók eredményei

Magyar irodalom
Bárdos Zsanett    Felsőszilvási Ált.Isk. 8.a
Bogár Adél          Felsőszilvási Ált.Isk. 8.a
Nagy Fanni          Felsőszilvási Ált.Isk. 8.a

Történelem
Balázs Regina      Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Bronz
Papp Cintia          Felsőszilvási Ált. Isk. 7.a
Vér Viktória         Felsőszilvási Ált. Isk. 7.a

Matematika
Vér Viktória         Felsőszilvási Ált. Isk. 7.a

Fizika
Bogár Adél          Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Ezüst
Renner Máté        Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Arany
Móczár Dorottya Kenderföldi Ált. Isk.  8.b
Pető Kristóf         Kenderföldi Ált. Isk.  8.b
Szigeti Roland     Kenderföldi Ált. Isk.  8.a

Kémia
Bárdos Zsanett    Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a
Bogár Adél          Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Bronz
Pusch Nikolett     Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Ezüst
Ligeti Janka         Kodály Z. Ált. Isk. 8.dó
Szabó Patrícia      Kodály Z. Ált. Isk. 8.dó

Biológia 
Bogár Adél            Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Bronz
Renner Máté          Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Bronz
Pusch Nikolett       Felsőszilvási Ált. Isk. 8.a  Ezüst
Farkas Mercédesz Szilvási Ált. Isk.         8.a  Bronz
Ligeti Janka           Kodály Z. Ált. Isk. 8.dó

Földrajz
Fődi Nikolett       Kodály Z. Ált. Isk. 8.dó
Győrfi Eszter       Kodály Z. Ált. Isk. 7.lá  Bronz
Szabó Nóra        Kodály Z. Ált. Isk. 7.lá

Középiskolások eredményei

Irodalom
Ignácz Ágoston   Nagy László Gimnázium      12.b  Arany
Ignácz Ágoston   Nagy László Gimnázium      12.b  Bronz
Benke Szabolcs  Nagy László Gimnázium      12.a  Bronz

Biológia
Kis Kitti Katalin  Nagy László Gimnázium      10.c

Földrajz
Szabó Bence        Nagy László Gimnázium      12.b  Ezüst
Kiss Kitti Katalin  Nagy László Gimnázium      11. a


Angol civilizációs vetélkedő - 4/8 osztályosok
 
1. Benke Szabolcs, Rumli Tamás, Vert Nikolett - 12. a
2. Jéhn Kamilla, Pfeffer Balázs, Thoma Viktória - 12. a
3. Kólya Klaudia, Nagy András, Román Réka - 12. c

A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny
 megyei fordulóján Dóró Benjamin 11. B osztályos tanuló a 2. helyen végzett. Ezzel a szép teljesítménnyel bejutott az országos döntőbe.

 

A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny
 iskolai fordulójának eredménye
 

9-12. osztályos korcsoport
 

HELYEZÉS

NÉV

OSZTÁLY PONTSZÁM

1.

Dóró Benjamin 11. B 56 pont

2.

Dani Orsolya 12. C 55 pont

3.

Kiss Kitti Katalin 10. C 54 pont

 

 





Bod Péter Országos könyvtárhasználati verseny megyei forduló
ban II. (9-10. osztályosok) korcsoport résztvevő diákok:

Megyeri  Mirella - 10.C
Kiss Ramóna - 10. C
Varga Cecília - 9. A
Sipos Anita - 9. A 

I. helyezés - Csehely Jenifer  -10. B – országos fordulóba jutott
V. helyezés - Hegedűs Judit - 10. B 

Felkészítő tanár: Vass Marianna tanárnő


Komlói középiskolák közötti helyesírási verseny:

  1. helyezett- Szili József Dániel - 12. A (dr. Vácziné Orovicza Tímea)
  2. helyezett- Váczi Péter - 10. B (Ignáczné Somogyvári Szilvia)
  3. helyezett- Steinerbrunner Gergő (szakközépiskola)

Implom József Helyesírási Verseny megyei döntő:
6. helyezett- Miltner Szandra - 10. B (Ignáczné Somogyvári Szilvia)
6. helyezett- Szili József Dániel - 12. A (dr. Vácziné Orovicza Tímea)


Középfokú nyelvvizsgát tett tanulóink:
12. B osztályból 11 fő (felkészítő: Andókné Pörnecz Gabriella, Brandt Tiborné, Nagyné Kacsó Andrea)
12. C osztályból 1 fő (felkészítő: Faragó Edit)
12. A osztályból 1 fő (felkészítő: Andókné Pörnecz Gabriella)
10. B osztályból 4 fő (felkészítő: Brandt Tiborné, Dunai Péter)


Fejér Lipót matematika versen:
Részt vett: Holla Roland (Albertné Kovács Beatrix)


2012. február 16-án Dombóváron Nemzetközi Kézilabda torna
I. helyezést ért el középiskolánk kézilabda csapata


2012. február 11. Diákolimpia úszás V. korcsoport  „A” kategória megyei döntő
100 m lány gyors     IV. helyezés Fehér Ágnes Panka 10.B
100 m lány pillangó IV. helyezés Fehér Ágnes Panka 10.B


2012. január. Diákolimpia Kosárlabda VI. korcsoport lány, országos elődöntő
II. helyezés.


2011. december 9-én Magyarszéki Mikulás Kupa (2011)
I. helyezést ért el a gimnázium labdarúgó csapata.


2011. december 5-én Diákolimpia Kosárlabda VI. korcsoport lány, megyei döntő: II. helyezés.


2011. október 20-án a szakképző iskola fennállásának 60. évfordulójának alkalmából megrendezett labdarúgó torna
III. helyezést ért el a gimnázium labdarúgó csapata.


Az iskolai helyesírási verseny végeredménye

9-12. évfolyam

1.

Váczi Péter

10.B

91 pont

2.

Szili József Dániel

12.A

88 pont

3.

Horváth Patrik

11.B

71 pont

4.

Kiss Kitti Katalin

10.C

70 pont

5.

Dani Orsolya

12.C

67 pont

6-7.

Ignácz Ágoston

12.B

63 pont
Kovács Gitta

  9.C

63 pont

8.

Holler Soma

10.B

52 pont

9.

Kiss Ramóna

10.C

49 pont

10.

Hegedűs Judit

10.B

45 pont

11.

Fehér Ágnes Panka

10.B

44 pont

12-14.

Folkner Fanni

12.A

41 pont
Izsó Nikolett

11.B

41 pont
Nagy Brigitta

11.C

41 pont

15.

Király Kíra

12.B

40 pont

16.

Kakócz Rita

12.C

37 pont

17.

Czérna Gertrúd

  9.C

34 pont

18.

Kovács Olivér

10.B

32 pont

19-20.

Czeglédi Dzsenifer

10.B

23 pont
Láng Attila

12.B

23 pont

21.

Imre Eszter

12.B

22 pont

22.

Nyers Krisztián

  9.C

19 pont

Megjegyzés: az első három helyezett tanuló vehet részt a három intézményegység közötti helyesírási versenyen.